7. Kolo treking lige - Grza 2016 - Dobrodošli! :: PK Javorak ::

Idi na sadržaj

Glavni meni

7. Kolo treking lige - Grza 2016

7.kolo Treking lige Srbije GRZA 2016 - Rezultati

U nedelju 16.oktobra u organizaciji PK Javorak iz Paraćina održano je 7.kolo Treking lige Srbije GRZA 2016. Na startu 7. kola kod planinarskog doma „Đorđe Živković“ na Grzi pojavilo se 132 takmičara koji su na raspolaganju imali tri staze  dužine 14,2km, 19,5km, i 32,4 km.  42 takmičara je prešlo malu stazu, 45 srednju stazu, dok je 45 takmičara prešlo veliku stazu. 7.kolo TLS održano je u okviru planinarske akcije “Grzi u zagrljaj 2016”, u okviru obeležavanja Dana opštine Paraćin.

Plasman po stazama:

Mala staza (žene):
1.mesto:
Stamenković Slađana (PD Jelenak, Pančevo)
2.mesto:
Šljivić Marijana (AK SFS Borac, Paraćin)
3.mesto:
Panić Jovana (AK SFS Borac, Paraćin)

Mala staza (muškarci):
1.mesto: Panić Tomislav (AK SFS Borac, Paraćin)

2.mesto:
Mihailović Gordana (PK Vrbica, Velika Plana)

Isić Biljana (PK Spartak, Subotica)
2.mesto:  Butorac Dejana (ARK Sombor, Sombor)
3.mesto:
Anić Žaklina (PD Bukulja, Aranđelovac)

Velika staza (muškarci):
1.mesto: Maksimović Ratko (PK Kopaonik Beograd)
2.mesto: Aleksandar Đorđević (PK Javorak, Paraćin)
3.mesto:
Vekić Milan (PD Jelenak, Pančevo)

Maksimović Ratko, član beogradskog Kopaonika pobednik je 7.kola Treking lige Srbije održanog na Grzi.

Kolo na Grzi je bilo i poslednje u ovogodišnjem takmičenju pod okriljem Planinarskog saveza Srbije. Pobednik Treking lige Srbije za 2016.godinu je Vekić Milan, član PD Jelenak Pančevo sa 633 boda. Drugi je Golubović Raša (PU Starica Majdanpek) sa 606 bodova, treći Radovanović Bojan (PD Bukulja, Aranđelovac) sa 603 osvojena boda.

Najbolja u konkurenciji žena u 2016.godini bila je Nešić Marija (PEK Gora, Kragujevac) sa 520 bodova, dok je drugo mesto zauzela Šarović Srđana (PK Era Užice) sa 357 bodova. Sezonu je na trećem mestu završila Isić Biljana (PK Spartak, Subota) sa 346 bodova.

U ekipnom plasmanu prvo mesto zauzeo je PEK Gora iz Kragujevca sa 2690 osvojenih bodova. U neizvesnoj završnici drugo mesto pripalo je ekipi PD Bukulja iz Aranđelovca sa 2379 bodova, treća je bila ekipa PK Ozren iz Sokobanje sa istim brojem bodova.

Organizaciju akcije pomogli su Planinarski savez Srbije, Sportski savez opštine Paraćin, i Turistička organizacija opštine Paraćin. Značajan doprinos dali su Srbija šume RJ Paraćin, Crveni krst Paraćin, AMK džip Buljane 4x4  Radio klub Kosmos iz Paraćina, kao i Bahus Paraćin, pekara Izvor Paraćin i mesara Gala iz Paraćina.